GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmalarında Giresun BİLSEM 5 Proje ile Yarı Finalde

TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmalarında  Giresun BİLSEM 5 Proje ile Yarı Finalde

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST heyecanı 21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında yeniden İstanbul'da gerçekleşecektir.

 

Bu kapsamda düzenlenen ve toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmalarında Giresun Bilim ve Sanat Merkezi'nin 5 projesi yarı finale seçilmiştir.

 

Ülkemiz genelinde yoğun bir başvuru ve değerlendirme sürecinin yaşandığı TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmalarında Giresun Bilim ve Sanat Merkezi'nin; İnsanlık Yararına Afet Yönetimi kategorisinde 2 (iki) proje, Akıllı Ulaşım, Eğitim Teknolojileri ve İnsanlık Yararına Sosyal İnovasyon kategorilerinde birer proje olmak üzere toplam 5 projesi yarı finale kalmıştır.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, ülkemizin "Milli Teknoloji Hamlesi" ile ekonomiden savunmaya, eğitimden toplumsal gelişmişlik düzeyine birçok alanda yerli ve milli teknolojileri hayata geçirme hedefine ve teknolojide yakaladığı ivmeye vurgu yaparak, TEKNOFEST Teknoloji Yarışmalarında yarı finale kalan proje çalışmalarımızdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Bu tür yarışmalarda emek ve takım çalışması sonucu ortaya çıkan araç ve uygulamaların, gençlerimizin bilgi, beceri ve kabiliyetlerini göstermesi bakımından önemli olduğunu belirtti. Projelerin hazırlık ve başvuru aşamalarında emeği ve katkısı bulunan tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederken, öğrencilerimizin TEKNOFEST 2021 heyecanını yaşaması temennisiyle final sürecinde başarılar diledi.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.