GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOLOJİ VE YETENEK ATÖLYELERİ (TEYAP) PROJESİ EĞİTİCİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

TEKNOLOJİ VE YETENEK ATÖLYELERİ (TEYAP) PROJESİ EĞİTİCİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) tarafından desteklenen Teknoloji ve Yetenek Atölyeleri Projesi (TEYAP) kapsamındaki eğitici eğitimleri ilimizde öğretmenlerimizin katılımı ile başladı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) koordinatörlüğünde Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Trabzon ve Rize İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin ortaklığında yürütülen projede 6 ilden toplam 17 farklı okulda TEYAP atölyesinin kurulması amaçlanmış, bu kapsamda ilimizde Çıtlakkale Ortaokulu ve Gedikkaya İlkokulu bünyesinde atölyeleri kurulmuştur.

TEYAP atölyeleri, il genelindeki tüm okullarımızın kullanımına açık olup, öğretmen ve öğrencilerimiz tasarım, robotik kodlama vb. alanlarda çalışmalar yapabilecektir.

Bu kapsamda öğretmenlere yönelik eğitici eğitimine 20 Aralık 2021 Pazartesi günü Çıtlakkale Ortaokulu TEYAP atölyesinde başlanmış olup, 10 öğretmenimize çevrim içi ve yüz yüze eğitimler verilmektedir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Teknoloji ve Yetenek Atölyeleri Projesi (TEYAP) ile ülkemizin bilim ve teknoloji alanındaki milli kalkınma hamlesine katkıda bulunacak öğrenciler yetiştirilerek bu alanlardaki gelişmelere ivme kazandırılmasının hedeflendiğini belirtti. Okullarımıza kazandırılan bu ve benzeri atölyelerle öğrencilerimize üretim kültürünün aşılanmasının, öğrencilerin düşündüğünü hayata geçirebilen, yenilikçilik, eleştirel düşünme, problem çözme, üretkenlik, takım çalışması ve girişimcilik gibi yeniçağın gerektirdiği becerilere sahip, ekonomik ve sosyal gelişmelere katkı sağlayan bireyler olarak yetiştirilmesinin amaçlandığını ifade etti. TEYAP eğitici eğitimlerinin ise öğretmenlerin yeterliklerinin artırılarak öğrencilerimize en iyi şekilde rehberlik edebilmeleri için verildiğini dile getirirken, çalışmada yer alan tüm öğretmenlerimize kolaylıklar diledi.

23-12-202123-12-202123-12-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.