GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''TELAFİDE BEN DE VARIM'' İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

''TELAFİDE BEN DE VARIM'' İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda, Covid-19 salgını sürecinde gerçekleştirilen seyreltilmiş, uzaktan eğitim faaliyetlerinin sona erdiği yaz tatili döneminde çocuklarımızın fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik gelişimlerini bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetleri ile desteklemek amacıyla "Telafide Ben de Varım" Programı hazırlanmıştır.

Bu kapsamda İlimizdeki ''Telafide Ben de Varım'' çalışmalarını planlanmak ve koordine etmek üzere İl Koordinasyon Kurulu oluşturuldu.

Kurul ilk toplantısını İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında, 15 Haziran 2021 Salı günü saat 13.00'de Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonunda gerçekleştirdi.

Toplantıda; "Telafide Ben de Varım" Programı kapsamında il genelinde düzenlenecek bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetlerinin içeriği, takvimi ile ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarıyla tesislerin kullanımı, ekipman vb. konulardaki işbirliği imkanlarına dair istişarelerde bulunuldu.

İl Koordinasyon Kurulu sonrası saat 15.00'de Merkez İlçe okul müdürlerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonunda gerçekleşen toplantıda; "Telafide Ben de Varım" Programı Uygulama Esasları doğrultusunda ilimizde yapılacak faaliyetlerle ilgili planlama ve uygulama süreçlerinde izlenecek yol haritasına dair katılımcılara bilgilendirme ve paylaşımlarda bulunuldu.

Müdürümüz Tosunoğlu toplantılarda katılımcılara hitaben; Geride bırakılan dönemde öğrencilerimizin kısıtlamalar çerçevesinde bir eğitim öğretim dönemi geçirdiğini belirterek, kademeli normalleşmeyle birlikte yüz yüze eğitim ve faaliyet yapma imkânına tekrar kavuştuğumuzu dile getirdi. Telafi eğitimi ile öğrencilerimizin etkin ve verimli bir yaz dönemi geçirmelerinin amaçlandığını ifade etti.

Bakanlığımızın hazırladığı esaslar çerçevesinde; Çocuk ve gençlerimizin keyif alacakları, eğlenerek, yaparak-yaşayarak öğrenebilecekleri bir telafi programı hazırlamak için harekete geçtik, bu sürece emek ve katkı sunan herkese çalışmalarında başarılar diledi.

15-06-202115-06-202115-06-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.