GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''TELAFİDE BEN DE VARIM'' İlçe Müdürleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

''TELAFİDE BEN DE VARIM'' İlçe Müdürleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Bakanlığımız tarafından salgın sürecinde gerçekleştirilen seyreltilmiş, uzaktan eğitim faaliyetlerinin sona erdiği yaz tatili döneminde çocuklarımızın fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik gelişimlerini bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetleri ile desteklemek amacıyla başlatılan "Telafide Ben de Varım" Programı bilgilendirme toplantılarına ilçe milli eğitim müdürleriyle devam edildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında yapılan toplantı, 16 Haziran 2021 Çarşamba günü gerçekleştirdi.

Toplantıda ilçe müdürlerimizle "Telafide Ben de Varım" Programı kapsamında ilçelerimizde düzenlenecek bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetlerinin içeriği, takvimi ile ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarıyla tesislerin kullanımı, ekipman vb. konulardaki işbirliği imkanları ele alındı.

Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonunda gerçekleşen toplantıda; "Telafide Ben de Varım" Programı Uygulama Esasları doğrultusunda il geneli ve ilçe bazında yapılacak faaliyetlerle ilgili planlama ve uygulama süreçlerine dair katılımcılara bilgilendirme ve paylaşımlarda bulunuldu.

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantılarda ilçe müdürlerimize; Salgın döneminde öğrencilerimizin, kısıtlamalar çerçevesinde bir eğitim öğretim dönemi geçirdiğini belirterek, kademeli normalleşmeyle birlikte yüz yüze eğitim ve faaliyet yapma imkânına tekrar kavuştuğumuzu belirtti. Telafi eğitimleri ile öğrencilerimizin etkin ve verimli bir yaz dönemi geçirmelerinin amaçlandığını dile getirdi.

Bakanlığımızın hazırladığı uygulama esasları çerçevesinde; il, ilçe ve okul olarak çocuk ve gençlerimizin keyif alacakları, eğlenerek, yaparak-yaşayarak öğrenebilecekleri bir telafi programı hazırlamak için harekete geçtik, bu sürece emek ve katkı sunan herkese çalışmalarında başarılar diledi.

17-06-202117-06-2021

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.