GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''TELAFİDE BEN DE VARIM'' Programı İlgiyle Devam Ediyor

''TELAFİDE BEN DE VARIM'' Programı İlgiyle Devam Ediyor

Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve 5 Temmuz 2021 itibariyle okullarımızda başlayan ''Telafide Ben de Varım'' programı kapsamında; okul öncesi, ilkokul ve ortaokullarda öğrencilerimizin ihtiyaçlarına göre akademik, fiziksel, sosyal duygusal, kültürel ve sportif alanlarda düzenlenen etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, "Telafide Ben de Varım'' etkinliklerini gözlemlemek üzere yaptığı okul ziyaretlerine programın ikinci gününde devam etti. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar'ın da eşlik ettiği ziyaretlerde okullarımızın yönetici, öğretmen ve öğrencileri de hazır bulundu.

 

İlk olarak 19 Eylül İlkokulu ve Giresun Özel Eğitim Anaokulunu ziyaret eden Müdürümüz Tosunoğlu'na, Okul Müdürü Hatice Mıhçı tarafından "Telafide Ben de Varım" programı kapsamında yaz dönemi boyunca yapılacak etkinlikler hakkında bilgi sunuldu.

 

Ziyarette Masal Anlatıcılığı etkinliğinde öğrencilerin yazdığı masalları dinleyen Müdürümüz Tosunoğlu, Temassız Çocuk Oyunları etkinliğinde öğrencilerin oynadıkları oyunlara eşlik etti. Okul bahçesinde yapılan futbol antrenmanını izleyerek çocuklarımızın neşesine ortak oldu.

Sonrasında Giresun Özel Eğitim Anaokulunda okul öncesi dönemde özel eğitim uygulamaları kapsamında yapılan çalışmaları da izleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu boyama ve çiçek dikimi etkinliklerinde özel öğrencilerimize eşlik etti.

 

Daha sonra Namık Kemal İlkokulu'nu ziyaret eden Müdürümüz Tosunoğlu'na Okul Müdürü Tahsin Bayram tarafından "Telafide Ben de Varım" programı kapsamında yaz dönemi boyunca yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verildi.

Müdürümüz Tosunoğlu daha sonra sınıfları ziyaret ederek Masal Anlatıcılığı etkinliğini ve öğrencilerimizin yaş grubuna hitap eden bilimsel deney uygulamalarını yerinde gözlemleme fırsatı buldu. Ziyaretinin son kısmında ise öğrencilerimizin sergilediği halk oyunları gösterisini izledi.

 

Okul ziyaretlerine Kanuni Ortaokulu ile devam eden Sayın Müdürümüz Tosunoğlu'na, Okul Müdür Vekili Mustafa Altun tarafından "Telafide Ben de Varım" programı kapsamında yapılan etkinlikler hakkında bilgi sunuldu.

 

Okuldaki Robotik Kodlama etkinliğine katılan Müdürümüz Tosunoğlu, öğrencilerimizle yaptıkları etkinlik konusunda sohbet ederek, gözlemlerde bulundu. Ziyaretinin son kısmında ise Destekleme ve Yetiştirme kurslarındaki öğrenci ve öğretmenlerle kısa kısa sohbet ederken, DYK'ların önemine vurgu yaparak, tatil döneminde kurslara devam ettikleri için tebrik etti ve çalışmalarında başarılar diledi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu okul ziyaretleri sonrası yaptığı değerlendirmede; ''Telafide Ben de Varım'' programı kapsamında, okullarımızda özenle hazırlanan etkinliklere katılımın ve ilginin yoğun olduğunu vurgulayarak duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

Kısıtlamalar nedeniyle uzun süredir evlerinde kalan çocuklarımızın, normalleşmeyle birlikte yüz yüze eğitime tekrar kavuştuğunu,  düzenlenen etkinliklerinin çocuklarımızın fiziksel, kültürel ve sosyal gelişimlerine azami katkı sağlayacağını belirtti.

Sayın Müdürümüz, "Telafide Ben de Varım" etkinliklerinin organizasyonunda ve gerçekleşmesinde emek ve katkısı bulunan tüm yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür etti.

06-07-202106-07-202106-07-202106-07-202106-07-202106-07-202106-07-202106-07-202106-07-202106-07-202106-07-202106-07-202106-07-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.