GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARLARI DESTEKLEME PROGRAMI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARLARI DESTEKLEME PROGRAMI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

Milli Teknoloji Hamlesi çerçevesinde ülkemizin emin adımlarla ilerlediği bilim ve teknoloji yolculuğunda geleceğimizin teminatı gençlerimizin bilimsel proje hazırlama ve sunma deneyimi elde ettikleri bilim fuarları projelerinin değerlendirme süreci tamamlandı.

Bu yıl ilk kez uygulamaya geçirilen 30 farklı tematik alandan 79 okulumuzun sunmuş olduğu projeler, alanında uzman akademisyenler ve eğitimciler tarafından değerlendirildi. Değerlendirme neticesinde 13 ilçemizde yer alan 43 okulumuzdan onlarca ortaokul ve lise öğrencimizin hazırlamış olduğu projeler destek almaya hak kazandı. 4006 Bilim Fuarları okullarımız tarafından sözleşmelerin imzalanmasını takiben, belirlenecek takvim doğrultusunda 31 Aralık 2020 tarihine kadar gerçekleştirilecektir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı başvuru sonuçlarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, projelerin hazırlık ve başvuru aşamalarında emeği ve katkısı bulunan tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik etti. Hem bugün, hem de gelecekte ülkemize ve tüm insanlığa bilimsel projeleriyle katkı sağlamaları temennisiyle çalışmalarında başarılar diledi.

 

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları projesi kabul edilen okullarımızın listesi için TIKLAYINIZ.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.