GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4007 Programında ''GELECEĞE YOLCULUK, BİLİME UZANAN ELLER'' Projemiz Kabul Edildi

TÜBİTAK 4007 Programında ''GELECEĞE YOLCULUK, BİLİME UZANAN ELLER'' Projemiz Kabul Edildi

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı ile bilim kültürünün ve iletişiminin toplumda yaygınlaştırılması amacıyla, katılımcılarda çeşitli bilim dallarında farkındalık oluşturan, katılımcıların bilimsel bilgiye ve bilim insanına yönelik bakış açılarının olumlu yönde gelişmesini sağlayan ve katılımcılara bilimsel düşünme becerilerini kazandıran etkileşimli faaliyetlerin desteklenmesi hedeflenmektedir. 

 

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında; Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Geleceğe Yolculuk, Bilime Uzanan Eller" projemiz TÜBİTAK tarafından desteklenmesine karar verilen 54 proje içerisinde yer almıştır.

 

Bilimsel birçok etkinlik ve faaliyetin düzenleneceği projenin paydaşları arasında Piraziz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Giresun Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve BAU Teknoloji Transfer Ofisi, Bulancak Belediyesi, Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası,  Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yer almaktadır.

 

Projemizde ülkemizin farklı üniversiteleriyle kurumlarından akademisyen, gelecek bilimci ve eğitmenler; öğrenci, öğretmen ve velilerimiz ile buluşarak çeşitli atölye çalışmaları, konferans, sergi bilim kurgu çalışmaları, robotik ve kodlama çalışmaları, sanat çalışmaları, söyleşiler, yarışmalar gibi birbirinden eğlenceli, 45 farklı etkinlik gerçekleştirecektir.

Ayrıca Bulancak ilçesinde bulunan yüksek teknoloji firmaları sergi açarak ürünlerini ve yaptıkları işleri öğrencilere ve halka sergileyecektir. Projenin etkinlik takvimi ilerleyen tarihlerde duyurulacak ve etkinliklere katılım için başvurular alınmaya başlanacaktır.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı proje başvurumuzun kabul edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, projenin hazırlık ve başvuru aşamalarında emeği ve katkısı bulunan başta Bulancak ilçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Bulut olmak üzere tüm paydaşlara teşekkür etti. Projenin yürütülmesinde görev alacak tüm kurum ve kuruluş temsilcileri ve katılımcılara da şimdiden başarılar diledi.

 

30-04-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.