GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK BİLİM SÖYLEŞİLERİ İLE GİRESUN BİLİM KONUŞUYOR

TÜBİTAK BİLİM SÖYLEŞİLERİ İLE GİRESUN BİLİM KONUŞUYOR

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) tarafından 2014 yılından bu yana düzenlenen, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri ile bilim insanlarını buluşturan Bilim Söyleşileri, öğrencilerimiz arasında bilim iletişimini artırmayı, toplumumuzda bilim farkındalığını ve bilim okuryazarlığını geliştirmeyi ve toplum ile bilim dünyası arasındaki iletişimi kuvvetlendirmeyi amaçlamaktadır.

Bu kapsamda 2 Ekim 2023 - 31 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilmesine karar verilen Bilim Söyleşilerinde mevcut başvurular değerlendirmeye alınmış ve Müdürlüğümüze bağlı 44 okulumuz, 18 Üniversiteden 44 Akademisyenle 44 konu üzerine söyleşi gerçekleştirmeye hak kazanmıştır. Hedefimiz 10.000 öğretmen ve öğrenciyi bu buluşmalardan faydalandırmaktır.

Dijital Dönüşümden Siber Güvenliğe, Küresel Isınmadan Yapay Zekaya, Dil ve Edebiyattan Ekolojik Dengeye pek çok konuda akademisyenlerimiz, geleceğin bilim insanları olan öğrencilerimizle söyleşiler gerçekleştirecek, Türkiye Yüzyılında ülkemizin aydınlık geleceği için bilim konuşulacaktır.

Emeği geçen okullarımızı tebrik eder, tüm akademisyen, öğretmen, öğrenci ve yöneticilerimize başarılar dileriz.

Okul listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ

03-10-2023

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.