GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Lise Araştırma Projeleri Yarışmasında Üç Türkiye Derecesi Elde Ettik

TÜBİTAK Lise Araştırma Projeleri Yarışmasında Üç Türkiye Derecesi Elde Ettik

TÜBİTAK - Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca, lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencilerimizi temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına bu yıl ülke genelindeki 2.615 farklı okuldan toplam 19.109 öğrenci 14.010 proje ile başvuru yapmıştır.

 

Samsun Bölge Değerlendirmelerinde 180 Proje içerisinden Finalist olarak belirlenen üç projemiz 1-3 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılan Türkiye Final Yarışmasına katılmıştır. Yarışmanın Türkiye Finaline, 52 ilden 182 farklı okuldan 240 proje katılmış olup jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucu;

 

-Biyoloji alanında Giresun Fen Lisesi Öğrencisi Sena Ocak'ın "Biyofiltrelerin Akuaponik Sistemde Su Kalitesi Parametrelerine ve Verimliliğe Etkisi" isimli projesi TÜRKİYE İKİNCİSİ olmuştur.

 

-Psikoloji alanında; Özel Giresun Doğa Fen Lisesi öğrencisi Buğra Kemal Korkut'un "COVID-19 Döneminde Lise Öğrencilerinin Teknoloji Bağımlılıkları İle Psikolojik Sağlamlıkları Arasındaki İlişki" isimli projesi TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ olmuştur.

 

-Biyoloji alanında; Giresun Fen Lisesi öğrencileri Naz Alan ve Umay Zeynep Dabağ tarafından hazırlanan "Giresun Kıyısalı Bentik ve Pleajik Canlı Biotasında Mikroplastik Kirliliği" isimli proje TEŞVİK Ödülü'ne layık görülmüştür.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, öğrencilerimizin ulusal düzeydeki başarılarından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, projelerin hazırlık, başvuru ve yarışma süreçlerinde özverili çalışma gösteren okul müdürlerini, öğrencilerimize danışmanlık yapan öğretmenlerimizi ve özellikle proje çalışmalarını yürüten öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.