GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) Programı Yetişkin Eğitimleri Başladı

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) Programı Yetişkin Eğitimleri Başladı

Bakanlığımız ile Yeşilay işbirliğinde yürütülen Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) Programı Yetişkin Eğitimlerinin ilk oturumu, 5 Mart 2019 günü, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ve Müdür Yardımcısı Ergin Aybar’ın katılımlarıyla Merkez ilçede bulunan okul ve kurumların müdürlerine yönelik olarak Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

Eğitimde, İlimizde Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) Formatörü olarak görevlendirilen Rehber öğretmenlerimiz tarafından katılımcılara; Sağlıklı Yaşam, Teknoloji, Tütün, Alkol ve Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı üzerine bilgilendirme ve paylaşımlarda bulunuldu.

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu eğitimin başlangıcında yaptığı konuşmada; Bağımlılığın her türlüsü ile mücadelenin önemine değindi. Bu tür çalışmalarla çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın, bağımlılık yapan zararlı alışkanlıklardan korunmasının, bu sayede ülkemizin bugünü ve geleceği için insan kaynağımızın en verimli şekilde kullanılarak, zararlı alışkanlıklardan doğan maddi ve manevi kayıpların en aza indirilmesinin amaçlandığını belirtti.  Yetişkin Eğitimlerinin, bağımlılık, bağımlılık döngüsü, bağımlılığın olumsuz etkileri, rehabilitasyon ve tedavi hizmetleriyle ilgili farkındalığın artırılmasına katkı sağlayacağını dile getirdi.

 

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) Programı Yetişkin Eğitimleri İlimizde; 5 Mart – 19 Nisan 2019 tarihleri arasında belirlenen takvim çerçevesinde, okul müdürleri, Rehberlik alanı ilçe zümre başkanları, okul aile birliği temsilcileri ile İŞKUR TYP programı kapsamındaki ve okul kantinlerindeki çalışanlara yönelik oturumlar halinde düzenlenecektir.

05-03-201905-03-201905-03-201905-03-201905-03-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.