GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'UZAKTA DEĞİLİZ' Projesinin Startı, Sayın Müdürümüz Tosunoğlu Tarafından Verildi

'UZAKTA DEĞİLİZ'  Projesinin Startı, Sayın Müdürümüz Tosunoğlu Tarafından Verildi

Dünya genelinde yaşanan koronavirüs salgınının, 184 ülkenin öğrencilerinin eğitimlerinin aksamasına yol açtığı bilinmektedir. Salgının yayıldığı ülkelerdeki öğrenci sayısının dünyadaki toplam öğrenci sayısının yüzde 87'sine karşılık geldiği ve bu rakamın 1,5 milyarın üzerinde olduğu ifade edilmektedir. 

Türkiye'de koronavirüs tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından, Bakanlığımızın yürüttüğü çalışmalarla, dünyada Çin'den sonra ikinci ülke olarak uzaktan eğitime geçmiş bulunmaktayız.

Bu kapsamda; ilimizde uzaktan eğitimin takibi ve etkinliğinin artırılması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  "Uzakta Değiliz" adlı proje uygulanmaya başlanmıştır.

Projemizin Amaçları;

-Eğitim ve öğretim sürecinin devamının sağlanması ve verimliliğinin artırılması,

-İdareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimizin eğitim ve öğretim gündemli görüşmelerinin devamının sağlanması,

-Evlerinde uzaktan eğitime devam eden öğrencilerimizin psikososyal ve akademik durumlarının izlenmesi ve değerlendirilmesi,

-Emekli olan ihtiyaç sahibi öğretmenlerimize ulaşılarak kendilerine destek olunmasıdır. 

İl genelinde uygulanacak olan projemizin startı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ertuğrul Tosunoğlu tarafından verildi.

Sayın Müdürümüz, farklı okullardan üç öğrencimizin ailelelerini telefonla arayarak; uzaktan eğitim, EBA'nın kullanımı, "Evde Kal" çağrısına uyulması ve verimli zaman geçirme konusunda tavsiyelerde bulundu.

Müdürümüz Tosunoğlu, emekli öğretmenlerimizin hatırını sormak ve eksiklerini giderme noktasında yardımcı olmak amacıyla da beş emekli öğretmelerimizle telefonda görüşerek, "Evde Kal" çağrısına uyulmasının salgınla mücadeledeki önemini dile getirdi.

 

06-04-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.