GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

UZAKTAN EĞİTİM VE EBA İÇERİK GELİŞTİRME ÇALIŞMALARINA İLİMİZDEN DESTEK

UZAKTAN EĞİTİM VE EBA İÇERİK GELİŞTİRME ÇALIŞMALARINA İLİMİZDEN DESTEK

Covid-19 pandemisi sebebiyle okulların eğitim öğretim faaliyetlerine zorunlu olarak ara vermesiyle, uzaktan eğitimin ve EBA'nın öneminin arttığı bugünlerde; çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenleri örnek teşkil edecek bir çalışmaya imza attılar. EBA üzerinden eğitim materyali desteği sağlamak amacıyla, aralarında ilimiz Piraziz ilçesi Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmeni Yasemin Demir'in de bulunduğu ulusal çapta gönüllü çalışma grubu oluşturuldu.

 

Türkiye'nin farklı illerinden 15 yönetici ve yaklaşık 300 katılımcıdan oluşan ekip; 1 hafta içinde, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı/ Erken Çocukluk Dalı'na ait tüm derslerin tüm konuları için, bilgi/özet yaprakları, çalışma sayfaları ve değerlendirme sorularından oluşan zengin bir içerik üretti. Aynı ekip ikinci dönem konularını kapsayan ders videosu çekimleri için de çalışmalara devam etmektedir.

 

Ayrıca, ilimiz e-Twinning İl Koordinatörü Tuğba Sağlam, Ulusal Destek Servisi (UDS) tarafından ulusal ölçekte düzenlenen canlı yayında, Avrupa e-Twinning Ödülleri Akdeniz Ödülü alan kendi projesinin tanıtımını yaparak kaliteli projeler hazırlama ve yürütme konusunda öğretmenlerimize tavsiyelerde bulunmuştur.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, her şartta eğitime olan desteğini esirgemeyen öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz ve bu örneklerin çoğalmasının bekliyoruz.

15-04-202015-04-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.