GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Ünlü, Gazipaşa İlkokulunu Ziyaret Ederek Öğrencilerimizle Afet Farkındalık Eğitimine Katıldı

Valimiz Ünlü, Gazipaşa İlkokulunu Ziyaret Ederek Öğrencilerimizle Afet Farkındalık Eğitimine Katıldı

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının 25.12.2020 tarihinde yayımlamış olduğu genelge ile 2021 yılı "Türkiye Afet Eğitim Yılı" olarak belirlenmiş ve tüm illerimizde "Afet Eğitim Seferberliği" başlatılmış, bu çerçevede hazırlanan "Afet Farkındalık Eğitimleri" ile afete hazırlık ve önlem alma konusunda toplumun farkındalığının artırılması amaçlanmıştır.

Valimiz Enver Ünlü, bu kapsamda Merkez İlçedeki Gazipaşa İlkokulunu ziyaret etti. Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar ile okul yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler de hazır bulundu.

Okulun fiziki mekânlarını gezen Valimiz Ünlü'ye Okul Müdürü Ömer Köse tarafından, okulun eğitim ortamlarında yapılan düzenlemeler ve salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirler başta olmak üzere yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgiler sunuldu.

 

Okulda sınıf ziyaretleri de yapan Valimiz Enver Ünlü, öğretmen ve öğrencilerimizle kısa sohbetlerde bulundu. Ardından hazirol.gov.tr internet sitesi üzerinden il genelindeki okullarımızda verilen "Afet Farkındalık Eğitimi"ni öğrencilerimizle birlikte izledi.

 

Valimiz Ünlü ziyaretinin son kısmında okul bahçesindeki öğrencilerle de bir süre sohbet ederek, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Valimiz Enver Ünlü ziyareti sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; "1903 yılında yapımına başlanan tarihi Gazipaşa İlkokulumuzda sevgili çocuklarımızla birlikte Afet Farkındalık Eğitimine katıldık, öğretmenlerimizi dinledik.

Okul sıralarına oturmanın heyecanı içimizde hep taze, bizi aralarına kabul eden genç arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu buluşmaları çok özlemiştik.

 

Kıymetli çocuklarımız; İstikbâliniz sizler kadar sevgi dolu, sizler kadar güzel ve ışıltılı olsun." ifadelerine yer verdi.

14-10-202114-10-202114-10-202114-10-202114-10-202114-10-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.