GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YÜZ YÜZE EĞİTİME KADEMELİ GEÇİŞTE OKULLARDAYIZ

YÜZ YÜZE EĞİTİME KADEMELİ GEÇİŞTE OKULLARDAYIZ

Salgın nedeniyle kademeli geçişlerin yaşandığı 2020-2021 eğitim öğretim yılının 2. yarıyılı 15 Şubat tarihinde kademli olarak yüz yüze başlamıştı. Normalleşme süreciyle birlikte 2 Mart 2021 tarihinden itibaren de ilkokullarda tüm sınıflar, ortaokullarda 8. Sınıf ve liselerde 12. Sınıflar da yüz yüze eğitime hafta 2 gün olarak başlandı.

Koronavirüs tedbirlerinin titizlikle alındığı maske, mesafe ve hijyen kurallarına azami ölçüde riayet edildiği bu dönemde öğrencilerimiz öğretmenleriyle yüz yüze eğitimde bir araya geldi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ilkokul, ortaokul ve liselerimizi ziyaret ederek. yüz yüze eğitimin ilk gününde öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya geldi.

 

İlk olarak Abdullah Bozbağ İlkokulunu ziyaret eden Müdürümüz Tosunoğlu, İstiklal Marşımızı minik öğrencilerimizle birlikte söyleyerek heyecanlarına ortak oldu ve kısa sohbetlerde bulundu. Tekrar şenlenen okul ve sınıflarımızdaki mutluluk görülmeye değerdi. Yönetici ve öğretmenlerle de sohbet eden Müdürümüz Tosunoğlu çalışmalarında barı ve kolaylıklar diledi.

 

Devamında Giresun Erkek İmam Hatip Lisesini ziyaret eden Sayın Müdürümüz, yüz yüze eğitimin ilk gününe dair bilgiler aldı. Sınıf ziyaretleri de yapan Müdürümüz Tosunoğlu dersleri işlenişi gözlemleyerek, öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet etti ve tedbirlere sıkı sıkıya uymalarını istedi.

 

Ziyaretlerinin son bölümünde 15 Temmuz Şehitler Proje İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret eden Sayın Müdürümüz sınıfları ziyaret ederek eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde gözlemleme fırsatı bulurken öğretmen ve öğrencilerle de sohbet etti. Maske, mesafe ve temizlik konuşlarında hatırlatmalarda bulundu.

 

Yüz yüze eğitimin ilk günündeki okul ziyaretlerinde Müdürümüz Tosunoğlu'na okul müdürleri tarafından, okullarımızın fiziki mekânları ve eğitim öğretim ortamlarında yapılan düzenlemeler ve alınan tedbirlerle, sınıf planlamaları ve yüz yüze eğitimin ilk günlerindeki izlenimlere dair bilgiler sunuldu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ziyaretleri sonrası yaptığı değerlendirmede; Normalleşme süreciyle birlikte kademeli yüz yüze eğitimin başlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ancak, normalleşmeyle birlikte rehavete kapılmadan maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmemizin öneminin bir kez daha belirtti. Bu sayede en kısa sürede risk düzeyimizi düşürerek tüm kademelerde yüzü yüze eğitime başlayabileceğimizi ifade etti.

 

Müdürümüz Tosunoğlu yüz yüze eğitimin başlamasıyla okulların, sınıfların tekrar canlandığını, el birliğiyle salgının üstesinden gelerek, en kısa zamanda tüm kademelerde yüz yüze eğitime geçilmesini temenni ederek, öğrencilerimizin uzaktan eğitim sürecindeki kazanımlarını daha da geliştirmek ve telafi süreçlerini desteklemek için tüm yönetici ve öğretmenlerimizin gayret ve özveriyle çalıştıklarını ifade etti.

Bu vesileyle, eğitim öğretim 2. yarıyılında tüm yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimizin iş birliği içerisinde hayırlı ve başarılı bir yarıyıl geçirmelerini diledi.

 

02-03-202102-03-202102-03-202102-03-202102-03-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.