GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zeka Oyunları Şampiyonasında Okullarımız Türkiye Finallerine Kaldı

Zeka Oyunları Şampiyonasında Okullarımız Türkiye Finallerine Kaldı

Öğrencilerin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmek. Yardımlaşma ve takım çalışması alışkanlıkları kazandırmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı'nın izni ve TÜBİTAK'ın desteği ile Türkiye Zeka Vakfı tarafından düzenlenen "Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası" Bölge finalleri 23 Ocak 2021 tarihinde internet üzerinden on-line olarak yapılmış olup, değerlendirme sonucu 3 okulumuzdan 5 ekibimiz Türkiye finallerine katılmaya hak kazanmıştır. Bu çerçevede;

-Giresun Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, Rahmi Ertuğrul, İsmail Emre Gümüş ve Utku Taylan Yılmaz'dan oluşan 5. Sınıf Ekibi Bölge 6.sı,  Yaren Yanmaz'dan oluşan 6. Sınıf Ekibi Bölge 16.sı olarak Türkiye finallerine katılma hakkı kazanmışlardır.

-Çıtlakkale Ortaokulu öğrencileri Işık Ece Dedeoğlu ve Abdülbaki Erbay'dan oluşan 7. Sınıf Ekibi Bölge 9.su,  Aras Yücel'den oluşan 8. Sınıf Ekibi Bölge 6.sı olarak Türkiye finallerine katılma hakkı kazanmıştır.

-Giresun Fen Lisesi öğrencileri İbrahim Berkay Ceylan, Nazlıcan Tepe ve Burhan Gürel'den oluşan 12. Sınıf Ekibi Bölge 2.si olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazanmıştır.

Bölge Finallerini geçen ekiplerimiz, 20 Mart 2021 tarihinde internet üzerinden gerçekleştirilecek Türkiye finalleri sınavına katılacaklardır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, öğrencilerimizin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmesi, yardımlaşma ve ekip çalışması alışkanlıklarını kazanmaları bakımından bu tür faaliyetlerin önemini vurguladı. Şampiyonaya katılan tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerini tebrik ederken, Türkiye Finallerine katılacak ekiplerimize de şimdiden başarılar diledi.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.