GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''ZİYA ÖĞRETMEN'LE EĞİTİM BULUŞMALARI'' GİRESUN'DA

Uzaktan eğitimin son haftasında video konferansla gerçekleştirilen "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında Sayın Bakanımız Ziya Selçuk öğretmenlerimizle bir araya geldi. Buluşmada öğretmenlerimiz projelerini, hayallerini, deneyimlerini Ziya Öğretmen ile paylaştı.
''ZİYA ÖĞRETMEN'LE EĞİTİM BULUŞMALARI'' GİRESUN'DA

Giresun'da yöresel ezgiler

'Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları' programı kapsamında Giresun'daki meslektaşları ile bir araya gelen Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk, onlara tüm emekleri için teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun açılış konuşmasıyla karşıladığı buluşmada Sayın Bakanımız Selçuk; Gerçekleştirilen bu toplantıların, alınan kararların ve yürütülen projelerin sahayla uyum sağlaması açısından çok faydalı olduğunu, meslektaşlarının önerilerinin büyük önem taşıdığını belirtti. 

Programın başında 'Giresun Karşılaması' vardı. Tarih öğretmeni Salih Uzun'un oğlu ve yeğenleri kemençe eşliğinde yöresel kıyafetleriyle küçük bir gösteri sundu. Kemane öğretmeni Tufan Aksoy da müziğiyle toplantıya renk kattı.

Uzaktan eğitim sürecine ilişkin deneyimlerini paylaşan öğretmenler, evde geçen zamanda mesleki gelişimlerine yaptıkları katkıları anlattı.

Giresun'da öğrenci takımlarının yürüttüğü robot, insansız hava aracı gibi projeler hakkında bilgi veren öğretmenler, MEB Robot Yarışması'nın kentte yapılmasını istedi. Öğrencilerin bu çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Sayın Bakanımız Selçuk, Anadolu şehirlerinde bu tür organizasyonların daha çok sahiplenildiğini ifade ederek başlangıç olarak Giresun robot takımı ile EBA TV'de yayımlanmak üzere çalışmalar yapılabileceğini söyledi. 

Yurduşen Konank ise Ziya Öğretmen için hazırladıkları karikatürü paylaştı. Daha önce bir televizyon programında çocukluk hayalinin tır şoförü olmak olduğunu paylaşan Sayın Bakanımız Selçuk, büyük bir eğitim tırının direksiyonunda elinde meşale ile çizilmişti. Karikatürü çok beğendiğini söyleyen Selçuk, öğretmenlere teşekkür etti.

21-06-202021-06-202021-06-202021-06-202021-06-202021-06-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.